Napsali o ZP

MLADÝ JEČMEN A JEHO PŘÍNOS PRO AKTIVNÍ SPORTOVCE

– JE KOMPLEXNÍM ZDROJEM VITAMÍNŮ, MINERÁLŮ, STOPOVÝCH PRVKŮ VE VYVÁŽENÉM POMĚRU A V DOKONALE A V LEHCE VSTŘEBATELNÉ FORMĚ

– PODPORUJE PITNÝ REŽIM SPORTOVCE

– VELMI ÚČINNÉ ANTIOXIDANTY (PŘEDEVŠÍM PAK SUPEROXYDISMUTASA A GLYKOSYLISOVITEXIN) CHRÁNÍ SVALOVÉ A VAZIVOVÉ BUŇKY PŘED POŠKOZOVÁNÍM VOLNÝMI KYSLÍKOVÝMI RADIKÁLY, KTERÉ VZNIKAJÍ PŘI KAŽDÉ SPORTOVNÍ ZÁTĚŽI

– OBSAH AMINOKYSELIN JE ZÁRUKOU PODPORY TVORBY SVALOVÉ TKÁNĚ

– OBSAŽENÉ ENZYMY PŘÍZNIVĚ OVLIVŇUJÍ METABOLICKÉ POCHODY, PŮSOBÍ PROTI ZÁNĚTŮM, OTOKŮM, PODPORUJÍ A AŽ O POLOVINU ZKRACUJÍ REKONVALESCENCI PO ÚRAZECH (NEJEN POHYBOVÉHO SYSTÉMU) A PO OPERACÍCH

–  ZÁSADITÉ pH ODSTRAŇUJE PŘEKYSELENÍ ORGANISMU A PODPORUJE ODBOURÁVÁNÍ KYSELINY MLÉČNÉ, PRODLUŽUJE AEROBNÍ SVALOVOU ČINNOST

– CHLOROFYL PŮSOBÍ DEODORAČNĚ A DETOXIKAČNĚ, POTLAČUJE TEDY ZÁPACH POTU, ODSTRAŇUJE Z ORGANISMU JEDOVATÉ LÁTKY

– MOLEKULA CHLOROFYLU AŽ NA CENTRÁLNÍ ATOM (HOŘČÍK) JE TOTOŽNÁ S MOLEKULOU HEMOGLOBINU (ŽELEZO) A POUHOU ZÁMĚNOU TĚCHTO PRVKŮ SE RYCHLE OBNOVUJE ČERVENÁ KREVNÍ ŘADA

– JE ZDROJEM BOHATÉ A ČISTÉ ENERGIE JAK PRO VYTRVALOSTNÍ, TAK I NEVYTRVALOSTNÍ A SILOVÉ SPORTY

– VYSOKÝ OBSAH BETAKAROTENU CHRÁNÍ PŘED NEGATIVNÍM ÚČINKEM NADMĚRNÉHO PŮSOBENÍ SLUNEČNÍHO UV ZÁŘENÍ, VČETNĚ POTLAČENÍ KOŽNÍ ALERGIE NA SLUNCE

– PODPORUJE STŘEVNÍ PERISTALTIKU, PŮSOBÍ PROTI ZÁCPĚ

– VÝRAZNĚ ZVYŠUJE VLASTNÍ OBRANYSCHOPNOST, BRÁNÍ VZNIKU INFEKČNÍCH ONEMOCNĚNÍ

– PŮSOBÍ ADAPTOGENNĚ, UPRAVUJE A HARMONIZUJE ČINNOST ORGANISMU A JEHO JEDNOTLIVÝCH SYSTÉMŮ A ORGÁNŮ

– VÝRAZNĚ ZKRACUJE REKONVALESCENCI A REGENERACI SIL PO NÁROČNÝCH ZÁTĚŽÍCH A VÝKONECH

– NEOBSAHUJE ŽÁDNÉ KONZERVAČNÍ LÁTKY, POJIDLA, ČI JINÉ SLOUČENINY

– NEOBSAHUJE ŽÁDNÉ ZAKÁZANÉ ČI SLEDOVANÉ LÁTKY Z HLEDISKA PŘÍPADNÉ ANTIDOPINGOVÉ KONTROLY

– JE ZDROJEM VITALITY, SÍLY, VYTRVALOSTI, DOBRÉ NÁLADY A PEVNÉHO ZDRAVÍ

 

Mladý ječmen není lékem a přesto léčí

Uzdravujeme se my – lidé, ječmen jen pomáhá tomu, co organismus sám dobře umí.

Diabetes:

Diabetikům prospívá každá „zelená strava“. Regulací zásaditosti upravuje průchod cukrů skrze střevní stěny, tím se postupně normalizuje hladina cukru v krvi. I toto se děje přirozeně. Je to funkce dobré stravy.

Špatný krevní obraz:

MUDr. Lacina půl roku sledoval pacienty se zvýšenou sedimentací, s leukocytózou, s alergickými onemocněními, se špatnými revmatickými testy a s lymeskou boreliozou. Závěry u všech těchto okruhů jsou velice pozitivní a výrazné již po třech měsících užívání zelených produktů.

Zácpa:

Opakovaná zácpa je i důsledkem snížené pohyblivosti tlustého střeva a snížené svalové zdatnosti celého těla. Aktivní složky mladého ječmene (hlavně draslík) pohyb trávicího ústrojí podpoří. Starší lidé a jedinci s omezenou funkcí žaludku a střev mají problémy s vlákninou v zelenině. Mladý ječmen vlákninu neobsahuje a je pro ně velkou pomocí.

Kožní problémy:

Stav pokožky je indikátor tělesného zdraví. Žaludeční a střevní potíže způsobují kožní problémy a vyrážky, které se nejprve projeví na sliznicích očí a rtů. Kalný zrak či nateklý obličej signalizují nemoc jater nebo ledvin. Proto lékaři při stanovování diagnózy nejprve vyšetřují pleť a sliznice. Mladý ječmen omladí pokožku prostřednictvím vlivu na vnitřní orgány. Působení mladého ječmene na omlazení kůže je klinicky prokázáno na pacientech s kožními chorobami. Experimenty vedl dr. Tatsuo Muto, dermatolog z jižního Japonska. Zveřejnil je pod názvem „Léčení kožních onemocnění extraktem mladých listů zeleného ječmene“ (1975). Uvádí zlepšení příznaků i u pacienta (věk 57 let) s melanózou a pacienta (věk 16 let) s atopickým ekzémem po více než pětiměsíčním užíváním extraktu. Z testovaných pacientů se ti, kdo užívali mladý ječmen, uzdravovali rychleji než ti, kdo jej nedostávali. Navíc se u nich projevila další zdravotní zlepšení u krevního oběhu, peristaltiky, chuti k jídlu a potlačení únavy.

Nadváha:

Pokud v organismu nefunguje správně „spalování“, uloží se nekvalitní strava ve formě tuku. Spalování se děje pomocí enzymů (cytochromoxidázy). Podporou enzymů napomáhajících metabolismu tuků lze nadváhu redukovat. Aktivní složky šťávy z mladých listů ječmene jsou lepší alternativou kontroly hmotnosti než pouhé diety. Nadváha je i problém hormonů štítné žlázy. Pokud je tuku mnoho, právě tyto hormony podněcují jeho zpracování. Snížení sekrece hormonů štítné žlázy zvýší růst hmotnosti. Mladý ječmen neutralizuje kyselost tělesných tekutin, tím spontánně posiluje funkci štítné žlázy. Mladý ječmen není „specialistou“ na obezitu. Nezaručuje okamžité snížení hmotnosti. Omezte ale tuky, škroby a cukry, začněte s přiměřenou fyzickou zátěží, přidejte třikrát denně lžičku mladého ječmene a hubnout začnete.

Civilizační nemoci:

Výzkum ukazuje, že výtažek z mladého ječmene pomáhá v boji s nejrůznějšími chorobami včetně artritidy, astmatu, chudokrevnosti, impotence, oběhových potíží, srdečních chorob, vysoké hladiny cholesterolu a ledvinových problémů. Je to skutečně výjimečný nápoj.

Ječné výhonky mají totiž tři klíčové vlastnosti.

1)   přítomnost jedinečného oxidantu 2“-0-GIV. Ten disponuje mnohem silnější antioxidační aktivitou než alfa tokoferol (vitamín E).

2)   přítomnost tlumičů shlukování krevních destiček. Shlukování krevních destiček je klíčovým krokem k tvorbě trombů, arterosklerózy, koronárních chorob srdečních a infarktu myokardu. Výtažek z mladého ječmene prokázal antitrombotické, protisrážlivé a cévy chránicí účinky.

3)   Přítomnost látek podporujících uvolňování růstového hormonu prolaktinu (hraje důležitou úlohu pro udržení imunitního systému a rovnováhy v organismu).

Principiálně se dá říct, že mladý ječmen sdružuje ozdravné vlastnosti základních druhů zeleniny.